چرا تلگرام حذف شد ؟

منتشر شده در ۱۳۹۸/۰۲/۰۵ در دستۀ آموزش تلگرام بدون دیدگاه

اگر برای شما هم اتفاق افتاده که تلگرام طلایی یا هاتگرام تان به صورت خودکار حذف شده، باید بدانید که این کار توسط شرکت گوگل و سرویس گوگل پلی (Google Play) آن انجام شده است. Google Play همان برنامهٔ مخزن برنامه‌های اندروید است که تقریباً روی تمامی گوشی های اندرویدی نصب است. Google Play یک قابلیتی با عنوان «سپر ایمنی» دارد که تمامی برنامه های کاربردی روی گوشی شما را رصد می کند و اگر برنامه‌ای مخرب وجود داشته باشد، آن را حذف می‌کند.

حالا هم شرکت گوگل تصمیم گرفته که دو تا از نرم افزارهای غیر رسمی تلگرام، با عنوان هاتگرام و طلاگرام را مخرب تشخیص داده و آنها را از روی گوشی‌های اندرویدی به صورت خودکار حذف کند. بنابراین بعد از هشداری کوتاه به شما، آن را بعد از مدتی حذف می‌کند.

حالا اینکه چطور شده به یک باره شرکت گوگل این تصمیم را گرفته، متخصصان تصمیم‌گیری‌های سیاسی و امنیتی را بی‌دلیل نمی‌دانند. گوگل با شرکت تلگرام حتماً همکاری‌هایی را دارد. از طرف دیگر دولت ایران هم بحث‌هایی را با تلگرام در گذشته دارد و در حال حاضر هم این ارتباط‌ها به شیوه‌های دیگری وجود دارد. با این توضیحات حالا باید گشت و پرتقال فروش را یافت!!

چطور سپر ایمنی گوگل پلی را غیر فعال کنیم؟

برای اینکه بتوانید همچنان از از هاتگرام و تلگرام طلایی روی گوشی هوشمند خود استفاده کنید، می بایستی سپر ایمنی گوگل را غیر فعال کنید. برای این منظور مراحل زیر را طی کنید.

  1. گوگل پلی را باز کنید.
  2. روی سه خط افقی بالای برنامه بزنید.
  3. حالا دستور «سپر ایمنی Play» را انتخاب کنید. معادل انگلیسی آن Play Protect است.
  4. در صفحه‌ای که برای شما باز می‌شود روی علامت چرخ دنده در بالا بزنید.
  5. حالا « اسکن دستگاه از نظر تهدیدهای امنیتی » را غیر فعال کنید.
غیرفعال کردن سپر ایمنی گوگل پلی

حالا می‌توانید برنامه های تلگرام غیر رسمی را مجدد نصب کنید. یا قبل از اینکه تلگرام های‌تان حذف شوند، این مراحل را دنبال کنید تا شاهد این مشکل نباشید.