خارج شدن از تلگرام

منتشر شده در ۱۳۹۴/۱۰/۳۰ در دستۀ آموزش تلگرام ۴۹ دیدگاه

موضوع این مقاله در اینجا خارج شدن از تلگرام است که باید ببینیم منظور از این کار چیست. گاهی اوقات می خواهید از حساب تلگرام خود خارج شوید که باید عملیات Log Out را انجام دهید. اما گاهی اوقات هم فقط می خواهید از نرم افزار تلگرام خارج شوید که در این صورت حساب شما هنوز باز است و پس از مدت زمانی که وارد نرم افزار تلگرام می شوید، دوباره می توانید از همان حساب استفاده کنید.

خارج شدن از تلگرام

خارج شدن از تلگرام

Log Out شدن از تلگرام

در این حالت می توانید از حساب تلگرام خود خارج شوید که برای استفاده مجدد از تلگرام خود باید دوباره نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید. برای این منظور بسته به اینکه از تلگرام کامپیوتر استفاده می کنید یا اندروید، باید مراحل زیر را انجام دهید. اگر از تلگرام ویندوز استفاده می کنید، باید به قسمت Settings رفته و به پایین صفحه رفته و روی Log Out کلیک کنید. اما در تلگرام روی گوشی هوشمند، باید همین مراحل را از قسمت فهرست اصلی (منو) » Settings » و سپس LogOut انجام دهید تا از حساب تلگرام خود خارج شوید.

زمانی از این حالت برای خارج شدن از تلگرام استفاده کنید که نمی خواهید شخص دیگری پس از شما به حساب تلگرام شما دسترسی داشته باشد. دقیقاً مثل زمانی که از روی یک رایانۀ غریبه وارد حساب تلگرام خود می شوید که باید پس از اتمام کار حتماً با استفاده از دستور Log Out از حساب خود خارج شوید.

Exit شدن از نرم افزار تلگرام

اما در این حالت شما می توانید به مانند دیگر نرم افزارهای ویندوز روی دکمه ضربدر در بالا سمت راست کلیک تا پنجره نرم افزار تلگرام بسته شود. البته بسته به اینکه تنظیمات تلگرام را چطور انجام داده باشید، ممکن است با بسته شدن پنجره، تلگرام فقط به سینی ویندوز منتقل شده و هنوز قادر به استفاده از آن باشید فقط کافی است که روی نماد آن در قسمت سمت راست سینی ویندوز کلیک کنید.

بدین ترتیب طریقۀ خارج شدن از تلگرام را یاد گرفتیم و دانستیم که چه زمانی باید از حساب خود خارج شوید یا چه زمانی باید پنجره نرم افزار را ببندی که این دو با هم تفاوت هایی دارند.